Elf – Válka 16-bitů

Hru vydala firma Ocean a vyšla v roce 1991. Hra je žánru hopsej, střílej, sbírej a použij. Proč tohle všechno vzniklo? To proto, že v jednom elfím světě žili elf a elfka. Láska jako trám, chodívali po lese za ručičku, trhali kytičky, váleli se v trávě

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Hru vydala firma Ocean a vyšla v roce 1991. Hra je žánru hopsej, střílej, sbírej a použij. Proč tohle všechno vzniklo? To proto, že v jednom elfím světě žili elf a elfka. Láska jako trám, chodívali po lese za ručičku, trhali kytičky, váleli se v trávě a pozorovali zvířátka. Jednoho dne elf svoji elfku nemohl najít, místo ní narazil na divné stvoření, které se ho snažilo zabít. Protože náš elf už má po vojně, udělal pár chvatů a neznámý útočník už se válel na zemi. Potom přišel na řadu výslech, od neznámého tvora se dozvěděl, že celý les napadl mocný černokněžník, jeho milou unesl a za sebou zanechal jen spousty příšer. Z mírumilovného elfa se stane zabiják, který sem tam zabije i nevinné zvířátko, kytičky bude škubat co to jde, protože s těma se dá kšeftovat. U různých kouzelníků, kteří po rostlinkách prahnou, dostanete vylepšené zbraně, různá léčiva, zrychlovače a kdo ví co ještě. Hra má i menu, kde se musí použít nalezené věci, aby člověk mohl postupovat dál, třeba upéct nalezené kuře, co má sloužit jako úplatek, pro hlídače vchodu, kam nutně potřebujete atd.  Hra dostala v zahraničních časopisech průměrné hodnocení 85%.


 

Grafika super, to samé se týká hudby i zvukových efektů. Problém je hratelnost, je to díky malým příšerkám a žebříkům. Ty malé příšerky jsou všude, kde končí žebříky. Sejmout je ze žebříku nejde, musíte jít mimo žebřík, skrčit se a střílet. Než to ale uděláte, vetšinou následuje smrt, protože se přes Vás přeženou i 2x a každý dotek s příšerou ubere zdraví. 

 
      Elf-Amiga-A1200-uvod
 
      Elf-Amiga-A1200-ve-hre

 

Grafika dobrá, ale má méně detailů než konkurenti. Hudba je veselá, hodí se ke hře nejvíc, ale zní nejhůř. Problém je hratelnost, je to díky malým příšerkám a žebříkům. Ty malé příšerky jsou všude, kde končí žebříky. Sejmout je ze žebříku nejde, musíte jít mimo žebřík, skrčit se a střílet. Než to ale uděláte, vetšinou následuje smrt, protože se přes Vás přeženou i 2x a každý dotek s příšerou ubere zdraví. 

 
      Elf-Atari-Mega-1-uvod
 
      Elf-Atari-Mega-1-ve-hre

 

Grafika je trochu jiná, ale má taky super úroveň a hudba díky Roland MT-32 zní dobře. Zvukové efekty nejsou nejhorší. Hratelnost je zde úplně jiná,  je tu malých příšerek minimum a na koncích žebříků vůbec. Tím pádem se hra zde hraje nejlíp.

 
      Elf-PC-386SX25MHz
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *