Cabal – Válka 8-bitů

Byl jsem odhalen, průnik nepřátelským územím se nepovedl, rozezněl se alarm a v ten okamžik začala řvava lehkých i těžkých zbraní. Jeden by řekl peklo na zemi, ale s tím se dalo počítat. Můj výcvik trval několik let, umím ovládat snad…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Byl jsem odhalen, průnik nepřátelským územím se nepovedl, rozezněl se alarm a v ten okamžik začala řvava lehkých i těžkých zbraní. Jeden by řekl peklo na zemi, ale s tím se dalo počítat. Můj výcvik trval několik let, umím ovládat snad všechny zbraně světa, co se mi dostane do rukou, s tím vždycky udělám pořádný ohňostroj a málo který nepřítel se mi podívá do očí. Možná že moje podvědomí, úmyslně nechalo na sebe upozornit a tím vyburcovat celou místní jednotku. Ví, že ty zvuky tak miluji, ten pocit ohrožení svého vlastního života, kdy adrenalin stoupá do maximální hladiny, při likvidaci nepřátel a že jich je. Pokud něco takového chcete zažít, musíte si to zahrát. Jinak hra vyšla v roce 1989, vydala ji hodně tehdy známá společnost Ocean Software a dostala v dobových recenzích průměrné hodnocení okolo 70%. 

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 


 

Graficky asi nejhorší verze, zvuky ujdou a hudba taky. Hra je trochu pomalejší, ale na hratelnost to moc vliv nemá.

 
      Cabal-Amstrad-CPC6128
   

 

Graficky pěkné, zvuky parádní a hudba jakbysmet. Hratelnost i plynulost v pohodě.

 
      Cabal-Commodore-C64
   

 

Graficky taky dost povedené, jen škoda těch barev, kdy se nepřátelé mění podle povrchu pozadí, naštěstí mají černé orámování a tak se neztratí. Hudba taky dobrá, zvukové efekty taky. Hratelnost i plynulost v pohodě.

 
      Cabal-Didaktik-Gama
   

 

Graficky nejhezčí, ale hudba i zvukové efekty slabé. Hudba je ve hře otravná, ale dá se vypnout a dobré jsou aspoň výbuchy granátů. Plynulost je v pohodě a hratelnost je zde nejlepší.

 
      Cabal-Schneider-EURO-PC
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *