Boxy na diskety

Pokud jste vlastnili počítač někdy od roku 1990, ať už to byl třeba Atari 520ST (1985) nebo jen disketová jednotka D40 (1991) k Didaktiku M, tak se vám postupem času nahromadilo tolik disket, že jste nakonec museli koupit nějaké ty boxy na diskety. Vidět takové boxy pro tyhle počítače na internetových bazarech či aukcích je stále možné, a majitelů takových boxů je stále dost. Co jsem ale nikdy neměl, a ani většina z vás nemá nebo nikdy neměla, je box na ty první a největší 8 palcové diskety.

První v obalu osmipalcová disketa byla uvedena na trh v roce 1972 a za nedlouho ve stejném roce se začaly prodávat i první komerční mechaniky od firmy Memorex. Tyto mechaniky byly poměrně rozměrné, měřily přes 40 centimetrů na hloubku, a do nich se vkládaly osmipalcové diskety, které měly zhruba 20 centimetrů. Už v roce 1978 se objevily středně velké disky o rozměrech 5.25 palce. Brzy poté, v roce 1983, byly představeny ještě menší disky o rozměrech 3.5 palce. Disketová technologie šla tak rychle dopředu, že starší, větší osmipalcové disky neměly mnoho šancí na rozšíření do domácností.

To bude ten hlavní důvod, proč se boxy na ty největší diskety moc nevidí a ani na internetu jsem žádný nenašel. Já sám ho vidím poprvé a co vy? Jen tak pro zajímavost, do tohoto boxu s nápisem „Otoč a Ulož“ se vejde 40 disket.

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *