Twin World

Tak to v pohádkách chodí, je dobro a zlo. Tam kde je dobro, většinou se očekává že zaútočí zlo, obráceně se to neděje a tak kde je zlo, bylo jednou dobro. Z toho se dá usoudit, že všechno zlo vzešlo vlastně z dobra. Někdo prostě dobro nemá rád a tak se snaží nastolit svůj zlo řád. A v této hře je to přesně tak, kde do poklidné mírumilovné země přijde zlý čaroděj Maldur a vyvraždí celou vládnoucí královskou rodinu. Teda skoro celou, vy jako malý princ jménem Ulopa zázrakem přežijete a budete se mstít. Aby jste kouzelníka přemohli, budete potřebovat rodinný magický amulet, který čaroděj rozbil a poschovával. Shodou okolností jak půjdete za kouzelníkem do jeho chrámu, budete muset projít 23 úrovní a při trošce snahy ty úlomky amuletu najdete.

 

 Rok vydání: 1989

 Vydavatel: Ubi Soft

 Žánr: Plošinovka

 

Hru jsem nikdy nehrál. Na Didaktiku je taková nepřehledná a je to tou dvoubarevností. Celkově hra vypadá roztomile a nevinně. Nejvíce jsem byl frustrován střílením, kdy postavička své kuličky vrhá pod různými úhly, takže něco trefit je kumšt a používáním průchodů. Nějak jsem nemohl přijít na to, jak do nich vstoupit, tak nějak jsem všelijak kroutil joystickem a ona tam vždycky záhadně vlezla.

Proč hry na čtyrech počítačích? Redakce tohoto časopisu 8-bitové počítače opustila a hrála je na Commodore Amiga 500. Atari ST je můj zvláštní oblíbenec. Jak PC platforma vypadala, ukazuje počítač Spacestation PC, než všechny převálcovala a tady si hru nezahrajete. Didaktik Gama 128KB byl nejrozšířenější počítač ČSSR, ČSFR, ČR+SK v roce 1987-1994 a tudíž nejvíc lidí hru zná odsud.

COMMODORE AMIGA 500 ATARI MEGA 1
   
DIDAKTIK GAMA 128KB  
 

COMMODORE AMIGA 500

      Twin World - Amiga 500 - Úvod
      Twin World - Amiga 500 - Menu
 

ATARI MEGA 1

      Twin World - Atari Mega 1 - Menu
      Twin World - Atari Mega 1 - Ve hře

DIDAKTIK GAMA 128KB

      Twin World -Didaktik Gama 128KB - Úvod
   

   

 

 

 

Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *