Sentinel, The

Nad ostrovem, na nejvyšším místě, stojí Sentinel. Pán celé země. Zlý vládce ostrova. Ostřížím zrakem obhlíží na celý ostrov. Pátrá po jakékoliv známce života, aby ji mohl zahubit. Neustále se pomalu otáčí a úkol zní, dostat se výš než on. Pomoci k tomu mají stromy a jiné předměty, které můžete narychlo pokládat a použít jako skrýš.


 

Rok vydání: 1988

Vydavatel: Firebird

Žánr: Logická

 

Kdo by mohl zapomenout na hru, kterou jsem se v minulosti pokoušel hrát na Didaktiku a moc mi to nešlo. Je to tím, že logické hry nikdy nebyly můj šálek kávy a je tomu tak do dnes. Hra je navíc taková nepřehledná, na Didaktiku Gama 128KB i hodně pomalá a odezva je jedna sekunda joystick vs pohyb na monitoru. Je to tedy pěkná demonstrace, jelikož na 16-bitech se to hýbe o hodně lépe. Amiga má navíc i docela pěknou a dlouhou hudbu, která se dá, až se oposlouchá, během hry vypnout. 

Proč hry na čtyrech počítačích? Redakce tohoto časopisu 8-bitové počítače opustila a hrála je na Commodore Amiga 500. Atari ST je můj zvláštní oblíbenec. Jak PC platforma vypadala, ukazuje počítač Spacestation PC, než všechny převálcovala. Didaktik Gama 128KB byl nejrozšířenější počítač ČSSR, ČSFR, ČR+SK v roce 1987-1994 a tudíž nejvíc lidí hru zná odsud.


Commodore Amiga 500 Atari ST
Spacestation PC Didaktik Gama 128KB

      The-Sentinel-Amiga-600

Strana 1
 
Strana 2

 

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *