Robocop 3 – Válka 16-bitů

Tato hra je podle stejnojmenného filmu, který byl natočen v roce 1987 a má i nějaké to pokračování. Podobné je to i u her, jenže první díly byly 2D, takové ty hopsačky a snad se k nim časem taky dostanu. Tady půjde o 3D hru s vektorovou…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Tato hra je podle stejnojmenného filmu, který byl natočen v roce 1987 a má i nějaké to pokračování. Podobné je to i u her, jenže první díly byly 2D, takové ty hopsačky a snad se k nim časem taky dostanu. Tady půjde o 3D hru s vektorovou grafikou, co se hodně používala u leteckých simulátorů. Náš hrdina vznikl tak, že při jedné policejní akci byl těžce zraněn a bylo jisté že umře. Proto se rozhodlo, že se z něj stane první kyborg na boj se zločinem. Většinu jeho těla nahradily titanové součástky, mikročipy, hydraulika a tak podobně. To všechno bylo napojeno na lidský mozek, na mozek našeho hrdiny, kterému říkají Robocop. Díky své síle může nést různé i opravdu těžké zbraně a střílet z nich s velkou přesností. Hru vydala společnost Ocean v roce 1992. Porovnáme-li hru třeba s Wolfenstein 3D, která vyšla dříve jako 3D střílečka, je tato hra dost originální na 3D akci. Ve své době byla i dobře hodnocená v dobových časopisech a to průměrně 86%. Pokud se ale podíváte na videa z Atari Mega 1 (ST) či Amiga A600 (A500), jedná se o dost velký grafický trhanec, kde se o plynulosti nedá v žádném případě hovořit. Celé to obstojně jede na PC 386SX25MHz, ale kdo ji měl v té době, že?? Věřím, že majitelé Amigy A1200 už si později zahráli mnohem líp.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 

Grafika se umístila na druhém místě. Hudba není nejhorší, neruší moc hru, je pozitivní, že když už tam hraje , jsou dobře slyšet i zvukové efekty, které jsou super. Bohužel plynulost je zde nejhorší a trochu to snižuje hratelnost.

 
      Robocop-3-Amiga-A600-uvod
 
      Robocop-3-Amiga-A600-Ve-hře

 

Grafika je zde nejhorší. Úvodní hudba je taky dobrá, ale už nehraje ve hře a zvukové efekty jsou taky super. Plynulost je zde o něco lepší bych řekl, hlavně při jízdě autem a tím je o něco lepší i hratelnost.

 
      Robocop-3-Atari-Mega-1
   

 

Grafika rozhodně nejhezčí, má i více detailů. Hudba z Roland MT 32 je suprová, jenže při jeho použití, potom hra nemá žádné zvukové efekty. Proto jsem ještě zkusil klasický Sound Blaster, kde je o poznání horší hudba, ale za to s dobrými zvukovými efekty a doporučuji to spíš hrát tak. Ještě bych ztlumil FM syntézu a bylo by to ok. Plynulost hry je super, ale hratelnost je trochu mizerná, hlavně kvůli citlivějšímu ovládání přes myš.

 
      Robocop-3-SpaceStation-PC-uvod
 
      Robocop-3-SpaceStation-PC-Ve-hře

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *