Norton Commander

Legendární Norton Commander verzi 3.0 z roku 1990 není třeba nijak představovat. Byl to, nebo stále je, pro některé milovníky starých počítačů, ten nejlepší souborový manažer určený pro operační systém MS-DOS a je zakladatelem dvou panelů levý + pravý sloupec se soubory či adresáři. Musím se přiznat, že já k nim rozhodně patřím, byl to on, který byl můj první na mém pevném disku a byl tam hodně dlouho. Samozřejmě mu sekundovala M602, která ale nebyla tolik šetrná, co se týče velikosti v operační paměti RAM.

A dnes… Mezi léty 2001 až 2008 jsem jeho služby nepotřeboval, ale měl jsem ho zálohovaný na starých CDčkách, potom se na můj disk vrátil, abych veškerý hardware, co je zde na webu, s ním tak z 90% opět otestoval a já používám vyšší verzí.

Obsah balení je jasný, dvě 5.25 diskety o kapacitě 360KB a jedna 3.5 s velikostí 720KB. Podrobný manuál, potom ještě jeden s rychlým seznámením a spousta papírků. Pro jeho spuštění vám stačí počítač řady PC-XT s 256KB, nějaký HDD a MS-DOS 2.0 a výš. Pokud to tedy spustíte, tak vám v operační paměti sežere 13KB, což je daň za pohodlnou práci s pevným diskem a jeho obsahem. 


Diskety s verzí, kterou používám já na testování

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *