Mega Phoenix – Válka 8-bitů

Když na naši zemské obloze v pátém století před našim letopočtem, byl zahlídnut řeckým obyvatelstvem, hvězdný letoun v podobě ptáka, dostal název Phoenix. Nikdo v té době netušil, že se jedná o průzkumný letoun, který má vyhledávat…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Když na naši zemské obloze v pátém století před našim letopočtem, byl zahlídnut řeckým obyvatelstvem, hvězdný letoun v podobě ptáka, dostal název Phoenix. Nikdo v té době netušil, že se jedná o průzkumný letoun, který má vyhledávat obyvatelné planety k zotročení, taky že se jednou vrátí a nebude už sám. Než se ale země dostala na řadu ke kolonizaci, uběhlo několik tisíc let a lidstvo značně technologicky poskočilo. Na obranu země, bylo vyrobeno několik kosmických lodí, které nesly smrtelné zbraně a to i pro vetřelce. Hra je ve stylu Space Invaders, takže ovládáte loď jen vlevo, vpravo. Pokud do Vás má něco narazit, nebo Vás zasáhnout, můžete použít ochranný štít na pár sekund, loď se sice stane neovladatelnou, ale aspoň přežijete. Hra vyšla v roce 1991 a vydala ji společnost Dinamic.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 

 


 

 

Grafika je taková dost temná, možná je to i úmysl, aby vynikla oranžová barva a není to nejhorší. Hudba je super a zvukové efekty taky. Plynulost i hratelnost v pohodě. Někdy se stalo, že raketa nereagovala na pohyb.

 
      Mega-Phoenix-Amstrad-CPC6128
   

 

Grafika je dobrá, ale taky dost rychlá. Hudba je parádní a zvukové efekty taky. Plynulost je super. Díky dost vysoké rychlosti hry, je trochu hůř hratelná a nebo jen víc obtížná.

 
      Mega-Phoenix-Commodore-C64
   

 

Grafika je parádní, trochu zlobí barvy, ale to je standart. Hudba je dobrá a i zvukové efekty. Plynulost i hratelnost v pohodě.

 
      Mega-Phoenix-Didaktik-Gama
   

 

Grafika je zde nejhezčí. Úvodní hudba žádná a zvukové efekty ujdou. Plynulost hry je dost tristní a trpí tím i hratelnost.

 
     

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *