Časopis CHIP – červen 1991

Zřejmě v červnu 1991 byla hardwarově počítačová okurková sezona, jelikož číslo má nějakých 114 stran, ale ty se více věnují různému software anebo nezáživným tiskárnám. Ty jsou navíc barevné, takže šíleně drahé a kvalita tisku ještě nic moc. Ale to hlavní v tomto čísle je pro mě souboj AMD vs Intel a to i když není moc vyrovnaný. Jde totiž u AMD o procesor 386DX proti Intelu 486SX a tak se není čemu divit. 


Myška na infračerveném portu se tím pádem stává bezdrátovým hlodavcem, ale má dobíjecí stanici a dvě baterie, takže nepřetržitý provoz je zajištěn. Já měl kdysi taky jednu, takovou levnější, jen o pár let později. Nefungovala zrovna podle mých představ, tak jsem se vrátil ke klasice s kabelem a tahám ho sebou do dnes.


Je to spíše takový rychlý test, ale snad v dalších číslech o tomto souboji toho bude více. I tak jsou však informace zajímavé.


Výkonný značkový počítač od firmy IBM, která je zakladatelem samotné PC platformy. Jejich počítače jsou docela zajímavé stroje, sice jim schází ukazovatelé frekvence, ale originalita se jim upřít opravdu nedá. To bylo samozřejmě dané marketingem, jelikož každý se chtěl nějak odlišit a tak vzhledy vznikaly různé.


Porce pěkných notebooků, jen škoda, že v černobílé. Jedná se o stroje s procesory 386SX, takže už nejsou tak těžké a některé vydrží jet na baterii i 3 hodiny.


Docela zajímavý stroj LYNX 286, který má dokonce i jeden 8-bitový slot a ten by se samozřejmě využil pro zvukovou kartu. Musel by to ovšem být model s VGA grafikou.


Stránky z časopisu zveřejněny s laskavým svolením redakce CHIP.

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *