Armred Fist 2 – M1A2 Abrams

Když jsem hru Armred Fist 2 – M1A2 Abrams před několika dny čirou náhodou dostal, tak mě hned napadla válka, ve které Ruská federace bez vyhlášení zaútočila na suverénní stát Ukrajinu. Obrázek na přední straně krabice je totiž jako vystřižený z dnešních upoutávek na různých informačních webech a tak tu mám v té době jeden i já 😀 Také je to zároveň i zlomový okamžik, kdy se mění dějiny a jednou se o tom budou učit naše děti či vnoučata v dějepise.

Nejdřív jsem si říkal, že i já bych mohl na této staré simulaci zakusit, jaké to je být ve válce v tanku, ale když jsem nahlédl do manuálu, tak to ovládání je opravdu složité. A k tomu vím, že životnost tanku na moderním bojišti je pár minut. Takže pokud ho neumím ovládat, byla by moje smrt otázka spíše sekund. Navíc zde ovládáte i celou rotu čtyř tanků. Na svoji podporu si můžete zavolat dokonce dělostřelectvo anebo leteckou podporu. K tomu je zde přes 50 misí z různých kontinentů světa a má také multiplayer. I když je hra z roku 1997, nevyužívá žádný dobový 3D akcelerátor, nějaké už existovaly jako 3DFX Voodoo1, ale grafika je plně s 3D voxelovým terénem a polygonálními objekty. Pokud jste si chtěli užít hru naplno, byla potřeba mít procesor aspoň Intel Pentium 166MHz a 32MB RAM.

Nakonec jsem si také všiml výrobce, kterým je NovaLogic. Moje první hra, kterou jsem od nich hrál, byl vrtulník Comanche: Maximum Overkill z roku 1992 a moc se mi líbila krátká úvodní animace.

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *