Space Quest I: The Sarien Encounter

Hra začíná na vesmírné lodi, náš zatím ne hlavní hrdina, který je zaměstnán jako uklízeč, usne ve svém kutlochu, kde má pracovní nářadí, smetáky, lopatky, dezinfekce a podobně. Probudí ho po dlouhé době alarm, kdy je loď napadena a spuštěna autodestrukce. Bohužel veškerá posádka byla zabita, bude si muset pomoct sám. Loď už zachránit nejde, ale únik v záchranném modulu by se mohl vydařit. Když se do toho náš uklízeč pustí, zjistí i proč vlastně byla loď napadena a kým. Rozhodne se tedy všemu zabránit a stát se hrdinou. Jde o hru z roku 1986 a v té době to byla super grafika. Pokud by ji recenzent hodnotil v době vydání, nad grafikou by se rozplýval. Pravděpodobně hra byla udělaná na platformě PC, potom se portovala na Amigu a Atari. Jak jinak si vysvětlit stejnou hudbu i zvukové efekty u všech verzí, protože Amiga i Atari zní jako PC, přitom Amiga i Atari disponují zvukovými čipy a hudba by mohla být mnohem lepší. Pravděpodobně se Sierra rozhodla, že neupřednostní žádný počítač a vše bude věrná kopie PC. Za mě má hra rozhodně 90%, vždyť v té době vládly 8-bitové počítače a ty si o takové hře si mohly nechat jen zdát.

 

 Rok vydání: 1987

 Vydavatel: Sierra

 Žánr: Adventura

 

Hra neztrácí své kouzlo ani dnes, existuje i novější verze, která podporuje hudební modul Roland MT-32, je to druhý song u Spacestation PC a určitě to drama stojí za poslech. Jinak původní hru jsem občas hrával na své první PC 286, ale ne moc, protože jsem ji měl až v roce 1993 a to už byly lepší hry na hraní. Trochu podivné je, že hudba hraje na všech počítačích stejně, hlavně u Amigy 500, která má neskutečný zvukový arzenál a je to škoda.

Proč hry na třech počítačích? Redakce tohoto časopisu 8-bitové počítače opustila a hrála je na Commodore Amiga 500. Atari ST je můj zvláštní oblíbenec. Jak PC platforma vypadala, ukazuje počítač Spacestation PC, než všechny převálcovala.

COMMODORE AMIGA 500 ATARI MEGA 1
SPACESTATION PC  
 

COMMODORE AMIGA 500

      Space Quest I - Amiga A600 - Úvod
 

ATARI MEGA 1

      Space Quest I - Atari Mega 1 - Úvod

SPACESTATION PC

      Space Quest - SpaceStation PC - Úvod
      Space Quest 1 - Spacestation PC - Nová verze 1991 - Roland MT-32
 

 

   

Strana 1

 

Strana 2

 

Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *