Street Fighter 2 – Válka 16-bitů

Dnes tu mám známou akční mlátící bojovku, co vydala společnost U.S.Gold v roce 1992. Ve hře je 8 bojovníků, z různých zemí a každý má své originální vlastnosti. Svůj test jsem udělal jen jedním bojovníkem, jmenoval se Ryu a potkal…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Dnes tu mám známou akční mlátící bojovku, co vydala společnost U.S.Gold v roce 1992. Ve hře je 8 bojovníků, z různých zemí a každý má své originální vlastnosti. Svůj test jsem udělal jen jedním bojovníkem, jmenoval se Ryu a potkal 4 další protibojovníky. První byla ženská Chun Li, bojovnice z Číny. Ta má například svůj unikátní úder, kdy se točí jako vrtulník směrem k Vám a hlavu má směrem k zemi. Celý ten úder vypadá docela sexy 🙂 Další hromotluk Zangief, byl z Ruska a je plný jizev ze soubojů. Není se čemu moc divit, je to hlavně ranař, takže bojuje hodně na blízko. Proto má svůj speciální úder, jako když se točí baletka na místě, natáhne ruku od těla a v ní má pěst. Pokud Vás trefí, jdete stoprocentně k zemi s hvězdičkami. Potom jsem se utkal se zeleným mozkem z USA, tomu říkají Guile, je to takový čiperný blonďák, řekl bych druhý Top Gun, ale bit se umí. Používá klasické údery z karate, plus k tomu střílí z rukou dva modré energetické bumerangy. Posledním byl maník z Indie, zvaný Dhalsim. Z tohoto boje si moc nepamatuji, asi mě někdo zdrogoval, klasika Indie, jak jinak si vysvětlit, že se končetiny protivníka natahovaly jak guma na praku a z pusy plival oheň. No možná to dělá indická kuchyně. Hra se dá hrát i ve dvou na jednom počítači a v dobových recenzích získala průměrně 86%.


 

Zde se grafika usadila na druhém místě. Hudba na tomto počítači jasně vyhrává a i zvukové efekty jsou parádní. Když se k tomu přidá i prvenství v plynulosti plus hratelnosti, je každému jasné, na jakém počítači by jste si měli hru zahrát.

 
      Street-Fighter-2-Amiga-A600-uvod
 
      Street-Fighter-2-Amiga-A600-boj
 
      Street-Fighter-2-Amiga-A600-boj2
     

 

Grafika skončila na posledním místě a to proto že je už dost hrubá. Na hudbě jsem se nedokázal rozhodnout, zda zní líp jak na SpaceStation PC 386SX25MHz, proto jsem dal remízu a dám tam anketu. Zvukových efektu je tu hodně, stejně jako na Amize A600, ale jejich produkce je horší, proto nějaký ty bodíky dolů. Plynulost hry je zde nejhorší a to taky trochu ovlivňuje hratelnost. Není to nic hrozného, ale je to škoda, měli radši ještě trochu ubrat na grafice a tím zrychlit hru.

 
      Street-Fighter-2-Atari-Mega-1-uvod
 
      Street-Fighter-2-Atari-Mega-1-boj
 
      Street-Fighter-2-Atari-Mega-1-boj2
     

 

Graficky jasná jednička a díky tomu je hra náročnější na PC. Hudba klasika v FM syntéza. Ve zvukových efektech proti konkurentům, sem tam nějaký zvuk chybí, třeba když dostanete ránu a padnete nekontrolovaně na zem. Plynulost hry, je zde dost podobná jak na Atari Mega 1, s tím že hra se zde sem tam zastaví, ale není to nic hrozného.

 
      Street-Fighter-2-SpaceStation-PC-386SX25MHz-uvod
 
      Street-Fighter-2-SpaceStation-PC-386SX25MHz-boj
 
      Street-Fighter-2-SpaceStation-PC-386SX25MHz-boj2
     

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *