Killing Cloud – Válka 16-bitů

Hra je z roku 1991 a vydala ji společnost Image Works. Jedná se o takový letecký simulátor, něco jako Terminal Velocity, jen je tu město San Francisco a do něj se sjíždí hromady zločinců. Město sužuje toxický mrak, lidé proto nemůžou na

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Hra je z roku 1991 a vydala ji společnost Image Works. Jedná se o takový letecký simulátor, něco jako Terminal Velocity, jen je tu město San Francisco a do něj se sjíždí hromady zločinců. Město sužuje toxický mrak, lidé proto nemůžou na ulici a musí své domovy opustit. Pokud tam chtějí, musí si vzít skafandr plus dýchací masku s kyslíkem. Protože ve městě je spousta obchodů plných zboží, počítačů, televizí, nábytku atd, tak vynalézaví zločinci se vydali do ulic rabovat. Policie už není tak pružná, proto ve městech rozmístila různé detekční prvky a pokud se něco někde děje, jste tam vyslán na průzkum. Pokud narazíte na zloděje, situaci hned řešíte, většinou pomáhá kulomet. Hra má deset misí. Trochu jsou mi záhadou stromy ve hře a taky dost vysoké hodnocení hry. V časopisech hra dostala průměrně hodnocení 90%, hlavně na Amize A500 a Atari ST. Určitě grafika byla docela přelomová, ale na počítače, co měli lidi, si myslím, že hra měla krvavé hardwarové nároky.


 

Grafika zde nijak nevybočuje, jako u ostatních počítačů. Dá se nastavit dohled a úroveň detailů. Hudba tu zní dobře a zvukové efekty jsou parádní, reagují na rychlost vznášedla. Plynulost hry je velice špatná, v podstatě se dá hrát, jen na minimální dohled a s minimálními detaily. Hra ale reaguje na úroveň detailů jen minimálně. S tím je spojená i hratelnost, která je taky špatná.  

 
      Killing-Cloud-Amiga-A600-uvod
 
      Killing-Cloud-Amiga-A600

 

Grafika zde nijak nevybočuje, jako u ostatních počítačů. Dá se nastavit dohled a úroveň detailů. Hudba má dost mizernou kvalitu, ale na druhou stranu je to u tohoto počítače velký úspěch. Zvukové efekty jsou taky dobré, ale motor vznášedla má pořád stejný zvuk. Zde se opakuje situace jako na Amize 600, plynulost i hratelnost jsou špatné.

 
      Killing-Cloud-Atari-Mega-1-uvod
 
      Killing-Cloud-Atari-Mega-1-game-over

 

Grafika zde nijak nevybočuje jako u ostatních počítačů. Dá se nastavit dohled a úroveň detailů. Hudbu zde produkuje Roland MT-32 a zní skvěle. Bohužel, zde jsou zvukové efekty tragické, což je velká škoda. U animace ticho, zvuk motoru vznášedla taky žádný zvukový efekt, pokud narazíte, uslyšíte náraz, nebo rovnou bouchnete, sem tam je zvuk u nějaké té chybové hlášky ve formě pípání. Co je ale paráda na tomto počítači, je plynulost hry. Pokud dáte minimální dohled plus minimální detaily, hra už se stává dobře hratelnou. Je to trochu na nic, že na PC je dobrá hratelnost, ale mizerné zvukové efekty. Amiga A600 hrozná hratelnost a parádní zvukové efekty. Já osobně bych to hrál na PC, přeci jen pocit, že létám a vznášedlo se mou necuká, je lepší jak cukání se zvukem motoru. Navíc něco zaměřit se škytacím motorem je děs.

 
      Killing-Cloud-PC-386SX25MHz
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *