Prince of Persia – Válka 16-bitů

Proradný a zlý velký vezír uvěznil sultánovu krásnou dceru. Naštěstí se našel jeden ušlechtilý princ a ten ji musí vysvobodit z jeho spárů. Nebude to snadné, jeho palác je totiž protkaný spoustou chodeb s mnoha slepými uličkami, k tomu různými pastmi a často se Vám do…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Proradný a zlý velký vezír uvěznil sultánovu krásnou dceru. Naštěstí se našel jeden ušlechtilý princ a ten ji musí vysvobodit z jeho spárů. Nebude to snadné, jeho palác je totiž protkaný spoustou chodeb s mnoha slepými uličkami, k tomu různými pastmi a často se Vám do cesty postaví strážných s mečem. Navíc čas na záchranu je omezen na jednu hodinu, tak šup, šup, rozcvičte prstíky a jde se na to. Hra vyšla v roce 1990, vydala ji společnost Broderbund a hodnocení této hry se pohybovalo okolo 90%.

Moje vzpomínky na tuto hru jsou velice pozitivní, koneckonců na PC 286 to běhalo nádherně a grafika úžasná. Perla mezi starými hrami.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 

Grafika parádní, hudba parádní, zvukové efekty parádní, plynulost i hratelnost parádní. Moc slov parádní, ale ona je opravdu taková.

 
      Prince-of-Persia-Amiga-A600
 

 

Grafika je trošičku odlišná, ale je pořád super. S hudbou a zvukovými efekty je to o něco horší. Taky plynulost se zhoršuje, pokud je vydáván nějaký zvuk a trošičku to ovlivňuje hratelnost.

 
      Prince-of-Persia-Atari-Mega-1
 

 

Grafika jako na Amize. Hudba se zvukovými efekty jedou přes Roland MT-32 a tady nemá konkurenci. Plynulost i hratelnost jedna radost.

 
      Prince-of-Persia-SpaceStation-PC-s-MT32
 

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *