Hero Quest – Válka 16-bitů

Firma Gremlin tuhle hru vydala v roce 1991 a jedná se o RPG. Čeká na Vás několik misí s různými úkoly, které na sebe docela pěkně navazují. Postaviček na jejich vyřešení si můžete vzít maximálně čtyři. Zatím co časopis BiT si hru ohodnotil…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Firma Gremlin tuhle hru vydala v roce 1991 a jedná se o RPG. Čeká na Vás několik misí s různými úkoly, které na sebe docela pěkně navazují. Postaviček na jejich vyřešení si můžete vzít maximálně čtyři. Zatím co časopis BiT si hru ohodnotil na 85%, tak Excalibur jen na 48%, díky chybám, jako že nejdou předávat předměty, hlavně lektvary na léčbu zdraví, když ji jiný člen potřebuje. Potom nemožnost se zbavit zbraně, nedá se položit a ani prodat. Podle obrázků obě recenze pochází z jiných počítačů, BiT je z Didaktiku a Excalibur z Amigy. Proto asi tak různá hodnocení, ale v zahraničních časopisech hra dostala v průměru 85% a nejvíce se hrála na Amize. Později prubnu i 8-bitovou verzi, jen opět na Atari XE hra není, co ti ataristi hráli, je mě záhadou 🙂 .

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.


 

Pěkná grafika. Hudba je super, zvukové efekty taky a jde slyšet i když hraje hudba. Ovládání a plynulost hry je OK.

 
      Hero-Quest-Amiga-A1200-uvod
 
      Hero-Quest-Amiga-A1200-ve-hre

 

Tady už je grafika o něco horší, hlavně barvy. Hudba patří k nejhoršímu, ale u Atari k tomu lepšímu a zvukové efekty jsou nic moc. Ovládání i hratelnost dobrý.

 
      Hero-Quest-Atari-Mega-1-uvod
 
      Hero-Quest-Atari-Mega-1-ve-hre

 

Super grafika, líbí se mně ze všech nejvíc. Hudba je taky hodně pěkná přes Roland MT-32, ten ovšem dělá chudší zvukové efekty. Hratelnost i ovládání hry je super.

 
      Hero-Quest-PC-386SX25MHz
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *