Fantasy World Dizzy – Válka 8-bitů

Už je to tu! Už to začíná! Můj oblíbený Didaktik Gama to natřel všem a tak doufám, že to uvidím častěji. Hru s vejcem Dizzy určitě každý zná. Je to první díl, kde se poznáte i s členy jeho rodiny a důvod je jasný. Zde by to měli číst už jen tvrdší…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Už je to tu! Už to začíná! Můj oblíbený Didaktik Gama to natřel všem a tak doufám, že to uvidím častěji 🙂 Hru s vejcem Dizzy určitě každý zná. Je to první díl, kde se poznáte i s členy jeho rodiny a důvod je jasný. Zde by to měli číst už jen tvrdší povahy, protože jeho milou Daisy, unesli zlí trolové, mají totiž v plánu si ji uvařit na hniličko. V kotli už je voda, na stole solnička a čeká se jen na draka, který má rozdělat oheň. Jenže to neznají Dizzyho alias Vás, neohroženého hrdinu z minulých dílů, který si už něco užil. Hra je to velice povedená, 86% z recenze v časopisu BiT si plně zaslouží. Určitě se časem podívám i na další díly a to i když budou bez PC konkurence.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 

 


 

 

Grafika tak nějak málo barevná. Hudba i zvukové efekty jsou dobré. Bohužel, když se hra hraje, hudba jakoby nestíhala a zpomaluje se. Jinak plynulost i hratelnost v pohodě.

 
      Fantasy-World-Dizzy-Amstrad-CPC6128
 
      Fantasy-World-Dizzy-Amstrad-CPC6128-ve-hre

 

Grafika jasně nejhezčí. Dizzy je sice průhledný, ale vypadá to pořád líp, než že se zbarvuje podle pozadí. Hudba je parádní, ale bohužel zvukové efekty jsem neslyšel. Plynulost i hratelnost v pohodě.

 
      Fantasy-World-Dizzy-Commodore-C64
 
      Fantasy-World-Dizzy-Commodore-C64-ve-hre

 

Grafika taky parádní i barvy, ale bohužel Dizzy se zbarvuje podle pozadí a trochu to kazí. Hudba i zvukové efekty jsou dobré. Plynulost i hratelnost v pohodě.

 
      Fantasy-World-Dizzy-Didaktik-Gama-128KB
 
      Fantasy-World-Dizzy-Didaktik-Gama-128KB-ve-hre

 


 

Hru se mě nepodařilo pod MS-DOSem spustit, na žádném stroji a tak běží na notebooku s Windows 95. Grafika vypadá úžasně, ale to je tak všechno. Samozřejmě soutěží jen na oko a je to tu jen pro ukázku.

 
     

[table id=356 /]* Speciální bonus: pokud je udělen, je to počítač pro danou hru číslo jedna a má hodnotu 200 bodů.

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Jeden komentář u “Fantasy World Dizzy – Válka 8-bitů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *