Aspar Master Grand Prix – Válka 8-bitů

Když se budete chtít učit jezdit na motorce, mám pro Vás tuto hru Aspar Master Grand Prix. Ovládat motorku není až tak těžké, ale přece jen to chce nějaký čas, než si vše osvojíte. Stejné je to i v této hře, kdy ovládaní je dost netypické a Vás tlačí čas. Děláte…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Když se budete chtít učit jezdit na motorce, mám pro Vás tuto hru Aspar Master Grand Prix. Ovládat motorku není až tak těžké, ale přece jen to chce nějaký čas, než si vše osvojíte. Stejné je to i v této hře, kdy ovládaní je dost netypické a Vás tlačí čas. Děláte zmatky, vyjíždíte z dráhy jak malé děcko, sem tam do něčeho narazíte, pokud však nevrátíte zápěstí do polohy, kde je plynu nejméně, končí Vaše jízda výbuchem a i Vaší smrtí. Osobně jsem motorku vybuchnout při nárazu neviděl a vetšinou ji řidič opustí dřív, než někam narazí. Hru vydala společnost Dinamic v roce 1988.

Pro všechny počítače platí, že ovládání hry je hodně nestandartní. Ovládání je O,P,Q a A. Když jedete směrem nahoru, držíte Q, když vjedete do pravotočivé zatáčky, držíte P, potom jedete směrem dolů, to už držíte A. Pokud chcete jet šikmo dolů vpravo, držíte A+P. Určitě by se na to dalo zvyknout s tréningem. Naštěstí hra měla demo na všech platformách a já toho využil. Na dvou počítačích jsem si ale motorku řídit zkusil, jako to dopadlo, hahaha 😀

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 


 

 

Grafika taky povedená. Hudbu to žádnou nemá a zvukové efekty patří k nejlepším. Plynulost hry je horší, ale na hratelnost to nemá moc vliv.

 
     

 

Grafika v pohodě, jen je matoucí, proč obraz není uprostřed. Hudba parádní, která je i ve hře a tím pádem je hra bez zvukových efektů. Plynulost je tu extrémně rychlá a má to dost vliv na hratelnost. 

 
      Aspar-Master-Grand-Prix-Commodore-C64
 
      Aspar-Master-Grand-Prix-Commodore-C64-Tabulka-vítězů

 

Grafika jen dvoubarevná. Hudba žádná a zvukové efekty ujdou. Plynulost hry je horší, ale na hratelnost to nemá moc vliv.

 
     

 

Grafika nejpovedenější. Hudbu to má, určitě je to lepší jak kvílení spíkru, ale kvalita reprodukce je horší. Zvukové efekty nic moc. Plynulost horší, ale na hratelnost to nemá moc vliv.

 
      Aspar-Master-Grand-Prix
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *