ESCOM reklama

Toto jsou zatím všechny letáky ESCOM, co se mi povedlo sehnat a jsou součástí různých herních nebo počítačových časopisů v mém vlastnictví. Dokonce existují i sběratelé této značky. Určitě to jsou zajímavé kousky, ale ve své podstatě ta firma nic neudělala, jen vzala počítačovou bednu, dala tam svoje logo a vyplnila ho tehdejším universálním hardware. Není to jako třeba počítače Compaq, kde jsou originálně dělané skříně a do toho i jedinečné základní desky. Takže pokud získáte bednu od ESCOMu, můžete si ji vyplnit čím chcete, ale u Compaq to tak snadné není a těch firem bylo samozřejmě víc. Proto se mi asi více líbí ty opravdu značkové počítače, kde se nedá nic ošidit a při jejich zapnutí poznáte, že se jedná o jedinečný stroj. Ale pohled do letáků je úžasný a je v tom hodně nostalgie. 

MOJE PC OD ESCOMMOJE LETÁKY

1993
   

1994
   

1995

1996

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

6 komentáře “ESCOM reklama

 1. Na ty jejich letáky strašně rád vzpomínam. Myslim že na podobný úrovni byl i Autocont. Taky skládali „značkový“ počítače z noname dílů se svojí nálepkou. Takovýhle firmy už dneska asi nemaji šanci vůbec fungovat. Zabili to internetový velkoobchody a studenti s baťůžkama plnýma HW skládající pro celý okolí (sám jsme takhle udělal snad 10 počítčů) bez jakýhokoliv výdělku.

 2. Zajímavé, že Amigu, kterou tehdy ESCOM od Commodore koupl a vyráběl, inzerují za celou tu dobu jen jednou, v prvním letáku z roku 1996, na „čestné“ poslední stránce.
  To se jim pak asi moc neprodávala.

  ESCOM jsme doma měli, 3DX40, ale v té době jsem dostal u popelnic nalezený Macintosh LC II (Macintoshe prodával ESCOm taky, od roku 1994, ale začínal snad u LC III) a proti ESCOMu s Windows se mi zamlouval mnohem líp.

 3. Jednoho sberatele ESCOM veci znam, tak kdybys mel cokoliv navic, tak by mel urcite zajem

  1. Já mám teď pod stolem tento stroj: ESCOM Pentium 90MHz, ale někdo mu sebral z bedny ten čtvereček, kde je nápis ESCOM, nemá něco takového pls? Nebo nemá nějaký seznam, toho co má? Mám třeba někde černou klávesnici a 14 monitor. Další letáky bych taky bral.

   1. Stvorcek ESCOM sakozrejme mam. Daj foto pixle na ktoru to chces. Mam zajem o black klavesnicu Escom aj monitor Escom ktory pises ze mas.

 4. Moc diky za tie reklamy. Postahujem ich. Tiez som ich mal rad. Len mi trochu vadilo, ze v casopisoch ich bolo niekedy az prilis vela a islo to na ukor miesta na recenzie a dobry stuff. Dizajnovo boli ale pekne, a rad som pozeral na tie sialene ceny. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *