Cannon Fodder – Válka 16-bitů

Někde jsem četl, že PC má svůj Doom a Amiga své Cannon Fodder. Já na PC hrával oboje, Doom byla jasná jednička a za Amigu s Cannon Fodder bych ho nevyměnil. Jestli na Amize je Cannon Fodder nejlepší z podobných her, tak to nevím….

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Někde jsem četl, že PC má svůj Doom a Amiga své Cannon Fodder. Já na PC hrával oboje, Doom byla jasná jednička a za Amigu s Cannon Fodder bych ho nevyměnil. Jestli na Amize je Cannon Fodder nejlepší z podobných her, tak to nevím, Doom na PC určitě. Co je ale dobré, že hru zvládá i Atari ST a třeba zde to možná bude top hra 🙂 A určitě majitelé Atari v době vydání museli být velice spokojení. Kdo tedy hru nezná, jedná se o akční taktickou střílečku, zasazenou do různorodého prostředí, jako džungle, sníh, písek a jsou tam i řeky. Vašim úkolem je většinou všechno zabít, zničit určené budovy, sem tam někoho zachránit a tak podobně. K tomu Vám slouží rozšiřující se parta vojáků o velikosti sedmi milimetrů. Pokud Vám moc neumírají, na konci hry jich budete mít hodně a pokud umírají, budete mít v obrazovce kde probíhá výběr rekrutů spoustu náhrobků. Protože dostávají i povýšení, za které se jim zlepšuje například rychlost, dostřel, vetší zdraví, budete se stejně snažit, aby Vám celá parta vydržela co nejdéle. Dále vaši bojovní kluci můžou ovládat různá vozidla, sanitky, jeepy, tanky, vrtulníky. Kromě střelby, kterou využijete ve hře nejvíce, umí i házet granáty, odpalovat rakety a nebo si střelit z kanónu. Hru vydala společnost Virgin v roce 1993 a na Amize získala průměrné hodnocení okolo 93%.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 

Grafika o něco méně barevná jak na PC. Hudba je parádní. Super jsou i zvukové efekty, kde zní i okolní příroda, třeba džungle či jste u vody. Plynulost i hratelnost paráda.

 
      Cannon-Fodder-Amiga-A600-uvod
      Cannon-Fodder-Amiga-A600-pred-misi
 
      Cannon-Fodder-Amiga-A600-zahajení-mise
   

 

Graficky trochu hrubší a méně barevné. Úvodní hudba docela ujde, ale potom už jde hudba jen ze zvukového čipu a ta už není nic moc. Zvukové efekty jsou hodně chudé.  Plynulost i hratelnost paráda.

 
      Cannon-Fodder-Atari-Mega-1-uvod
      Cannon-Fodder-Atari-Mega-1-před-misí

 

Grafika je stejně detailní jak na Amize, ale zde je více barev. Hudba přes FM syntézu zní dobře, tu jsem použil záměrně, místo Rolanda MT-32, který v této hře stejně na zvuk z Amigy nemá. Pokud si chcete poslechnout alespoň tu úvodní melodii, kdysi jsem ji nahrával a mám ji na video s hudbou Roland MT-32. Zvukové efekty jsou taky docela povedené, ale okolní zvuky chybí. Plynulost i hratelnost paráda.

 
      Cannon-Fodder-SpaceStation-PC-uvod
      Cannon-Fodder-SpaceStation-PC-pred-misi
 
      Cannon-Fodder-SpaceStation-PC-zahajeni-mise
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *