Alone in the Dark – PC 286

Budeme se bát, lekat a já to měl hned dvakrát. Nebylo to ale dobrovolné, protože jsem použil meč, který patřil do erbu. Při šarvátce se zuřivou zombie jsem ho zlomil. Naštěstí hra není jinak dlouhá, takže dostat se na ono místo i s celou šavlí nedá moc zabrat. Co se týče minulosti, hru jsem hrál, ale nedohrál, jako většinu podobného žánru. Musím ale uznat, že na tu dobu to bylo zajímavě udělané 3D a je to taková první vlaštovka. 


Pohled do hry je velice komplikovaný, protože vaši postavu snímají natvrdo umístěné kamery, ty nemají žádný zoom a ani natáčení. Pokud chodíte a nemusíte nic zabíjet, je to docela dobré, ale pokud se máte nějak rychle zorientovat k boji, je to horší. Protože hra disponuje i střelnými zbraněmi, takže jste nuceni i mířit, což je někdy šílené. Nábojů zde máte pořád málo, když už tedy vystřelíte a minete, budete skřípat zuby. Umíte se ale ohánět holýma rukama a nohama. Účinnost tam nějaká je, ale souboje trvají docela dlouho a pár zásahů vždy schytáte. Se sečnými zbraněmi je to lepší, dosáhnete dál (meč), s čímž se dá docela ubránit. I nůž trochu urychlí posílání mrtvých zpět k mrtvým.


Hra je rozdělená na dvě místa činu. Prvním je dům. Zde je to až na pár výjimek docela dobré. Máte tady sice řešit věci, co bych bez návodu nevyřešil, ale dá se to jakž-takž přežít. Potom půjdete do katakomb, kde je to šílené. Budete umírat (load to game) co chvíli a tady mě hra přestala bavit. Budete se totiž pohybovat v prostředí, které připomíná 8-bitovou mánii, kdy příšeru zabijete a ona se za chvilku zhmotní znova. Z 80% pokud neuděláte chybu, když se jim vyhnete, ale na konci už k nim musíte, přičemž na vás budou lítat ohnivé koule. Máte na oltář položit amulet, tím se aspoň bombardování vypne, ale druhý úkol je zapálit strom a to se mi nepovedlo.


Hru jsem tedy nedohrál, ale vůbec mi to nevadí. Když byla nová, bylo to docela převratné a i já jsem na to 3D koukal s otevřenou pusou. Zvukové efekty jsou taky povedené a hudba je též hodna obdivu. Tu si nakonec můžete poslechnout. Ovládání by se dalo řešit určitě taky lépe, protože postava umí pět modů a ty jsou v listovací nabídce. Tam se dostanete pomocí klávesy Enter, potom ještě kurzory musíte listovat a vybrat. V domě to jsou mody mlácení, prohledávání, hození, položení a v katakombách ještě přibude skok. A co se mi ve hře stávalo docela často, tak v určitých momentech, kdy mě něco napadlo, jsem nebyl schopen si ani udělat odstup a to většinou kvůli stísněným prostorům. Jakmile mě zasáhli, byl jsem na moment ochromen, ale než jsem se vzpamatoval, byla další rána a nakonec konec.   Rok vydání: 1992
Vydavatel: Delphine Software
Žánr: Akční adventure


Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *