Excalibur – to nej z čísla 2

V Excalibru číslo 2 toho taky moc zajímavého není, až na jednu hru. Věřím, že třeba pro někoho hra F-19 Stealth Fighter  F-19 Stealth Fighterbyla ve své době něco převratného, mě však nechává chladným. Jednak je to tím, že letecké simulátory nehraji, už pro svoji složitost ovládání a potom to není nijak zábavné. Co je zajímavé, že k této hře, pokud byla koupená jako orginální, byla v balení šablona, co se položila na klávesnici a hned člověk věděl, co která klávesa znamená. U Commodore 64 by se mi hodila, nebyl jsem tam totiž schopný odstartovat. 🙂

 

 

Nejlepší hra čísla je  Lemmings. To bylo jasné, kdo by těm malým pidilemmingům odolal a nechal je ve štychu. Hra je to velice zábavná Lemmings 1a už samotný nápad je orginální. Celá populace lemmingů se totiž rozhodla, že se přestěhuje na vysněné místo, něco jako Eldorádo. Čeká je ale daleká cesta a ty je povedeš, jako jejich vůdce Bůhlemming. Než se tam ale dostanou, spousta jich umře, ve prospěch většiny a ty vybereš kteří to budou. U 8bitů je trochu horší ovládání a to díky joysticku, který špatně nahrazuje myš, ale hra je hodně zábavná, tak člověk překousne kde co, hlavně v době vydání určitě nikdo nebreptal. 🙂 Co si myslím, že se hodně povedlo, je verze na Commodore 64, je úžasný co ten 8bit dokáže. Hrajete hru, hudba hraje, efekty zní, grafika pěkná, lemmingové vypadají, jak směšní pankáči, no prostě paráda. Třeba takový Schneider CPC 464, tam ani zvuk nepípne, grafika horší. Určitě je ale nejlepší verze na Amiga A500 a výš. Graficky je to podobné, jak PC či Atari Mega 1 verze, ale Amiga má prostě nejlepší hudbu a efekty.

 

 

 

Druhou hru jsem si vybral jakožto milovník hudby Jumping Jackson. Je to taková hopsačka, kde diskjockey Jumping JacksonJack má projít 16 disko placů a na každém spustit hudbu. Hudba se ukrývá na LP deskách. Na každé LP desce je nahraný nějaký nastroj a když spustí všechny desky, potom je to ten pořádný song. Navíc aby Jack LP desku získal, musí ladit barvy, jak se mu to povede, objeví se LP deska co si Jack vezme a musí dostat na gramofon. Tomu všemu, aby song nebyl celý se snaží zabránit šílené z řetězu utržené hudební nástroje, co nemají rády jak Jacka, tak tu jeho šílenou hudbu. Ony totiž pochází z Českého národního symfonického orchestru. Bohužel jsem hru nerozjel na Atari, bylo by zajímavé porovnání hudby.

 

 

Určitě za pokus stojí zahrát si hru The Lost Patrol. Je to taková válečná akční strategie, kdy se sedmičlennou posádkou havarujeXenon 2: The Megablast vrtulník a ty je musíš dostat na základnu přes Vietnamské území. Pro ty, co rádi řádí s joystickem, je hra Xenon 2: The Megablast jak dělaná, navíc na Amiga A500 a výš má docela dobrou hudbu.

Čemu bych se já vyhnul je hra HardBall, není na nic zajímavého, pokud nemilujete baseball.

 

 

 

 

 

Tady jsou všechny dobové recenze na hry, co vyšly v tomto čísle, kde má i video ukázky a srovnání z jiných počítačů.

Excalibur číslo 2
Číslo 2

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *