Xiphos – Válka 16-bitů

Pokud jste hrávali hru Elite z roku 1987, tak tohle bych řekl, že je hodně podobné. Taky jde o vesmírný simulátor, který je plně 360°, je z roku 1990 a vydala ho společnost Electronic Zoo. Grafika je vektorová plně 3D. Vesmírný prostor…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Pokud jste hrávali hru Elite z roku 1987, tak tohle bych řekl, že je hodně podobné. Taky jde o vesmírný simulátor, který je plně 360°, je z roku 1990 a vydala ho společnost Electronic Zoo. Grafika je vektorová plně 3D. Vesmírný prostor je plný různých stanic, které dříve obývali lidé. Bohužel k jejich smůle všechny tyto stanice ovládala umělá inteligence, kterou lidé nazývají Xiphos a taky si ji sami vymysleli. Ta se jednoho dne rozhodla, že je potřeba lidstvo vyhladit a na všech stanicích vypustila vzduch. Potom pomocí vylepšených zbraní dokonce ničila celé obydlené planety. Proto lidé, co ještě zbyli, postavili speciální loď Arrow, která má zbytek lidstva spasit a umělou inteligenci poslat do křemíkového nebe. 

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 

Grafika polygonová, na všech strojích stejná. Bohužel palubní deska + intro se nezobrazují správně. Našel jsem ještě jednu verzi, ale ta nejela vůbec.  Co je zde hodně povedené, je hudba a zvukové efekty. Plynulost hry je dobrá, ale když se člověk přiblíží k většímu objektu, už to zacuká a trochu to ovlivní hratelnost.

 
      Xiphos-Amiga-A600-uvod
   

 

Grafika polygonová, na všech strojích stejná. Hudba je zde taky dobrá, ale kvalit soupeřů rozhodně nedosahuje. Zvukové efekty připomínají PC spíkr. Plynulost je zde nejhorší, ale nic hrozného a moc to hratelnost neovlivňuje.

 
      Xiphos-Atari-Mega-1-uvod
   

 

Grafika polygonová, na všech strojích stejná. Hudba taky super na FM syntézu. Zvukové efekty jedou přes PC spíkr, což trochu nechápu, při podpoře Adlib. Navíc je docela protivný zvukový efekt motorů. Jinak plynulost je parádní, hra necukne u žádného většího objektu a hratelnost je taky super.

 
      Xiphos-SpaceStation-PC-uvod
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

3 komentáře “Xiphos – Válka 16-bitů

  1. Myslim že tohle neni polygonová grafika ale vektorová. Polygony přišly někdy s Quákem 1.
    Ta chyba na A600 možná souvisí s jejim vylepšenym ECS čipsetem. Na A1200 s AGAčkama se dala přepnout na starší čipsety (OCS nebo ECS) když jsi po startu podržel obě tlačítka myši a vybral v boot menu. Nevim jestli A600 něco takovýho má.

    1. No jo, je to vektorová grafika, dík. Při stisknutí tlačítek na myši, mám jen nějaký boot menu. Můžu vybrat z DF0 – CC0 – DH0. Co je to první a poslední tuším, co je CC0 ne. No ale zkusil jsem to přes to CC0 a obraz je pořád stejně špatně. Je tam ještě Advanced menu, ale tam nic není, jen navíc DH1 + DH2 a status Enabled či Disabled. Ani jsem nevěděl, že něco takového Amiga umí 🙂

  2. Aha takže víc toho jde nastavit až u A1200/4000 (vyzkoušej co u nich najdeš). Jinak k popisu DF0 – interní disketovka, CC0 – bootování z karty v PCMCIA slotu (asi nemáš), DH0 – interní harddisk. Volbou DH1+DH2 enabled/disabled můžeš povolit nebo zakázat použití dalších diskových oddílů na harddisku. Vypadá to že máš disk rozdělený na 3 oddíly DH0 (bývá věšinou bootovací systémový)+DH1+DH2 ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *