EXCALIBUR ČÍSLO: 4

Vydavatel: Pandora

Rok vydání hry: 1990

Žánr: RPG

 

Krátký popis hry:

Byl jste jako kapitán omšelého vesmírného náklaďáku „Mombassa Oak“ vyslán k Siriu B. Vaším úkolem je přivézt potraviny, léky a důlní nástroje pro kolonii horníků, která má asi 200 obyvatel a netrpělivě na vás čeká. Na konci cesty, se z neznámých důvodů poškodí loď a vy nouzově přistanete na jedné z důlních stanic. Jakýkoliv pokus se spojit se stanicí selhal. Nezbývá než vše prozkoumat sám a najít lidi. Stanice vypadá opuštěná a děsivá. Mám pocit, že takhle nějak začíná DOOM na Marsu, taky sem tam vrtá a něco zlého se vyvrtá 🙂

ZPĚT NA SEZNAM HER

                                     AMIGA A1200                                                            PC AT PENTIUM

[wpdevart_youtube]0HW3-JEw09E[/wpdevart_youtube]    [wpdevart_youtube]Xp42PxCjJls[/wpdevart_youtube]

                                   ATARI MEGA 1                                                           COMMODORE 64

[wpdevart_youtube]dk7rKgS69Bs[/wpdevart_youtube]    [wpdevart_youtube]gU5ZA-V0gVU[/wpdevart_youtube]

Něco o hře z mé minulosti, pokud jsem jí hrál a pamatuji si to a při opětovném hraní 😀

 

MINULOST: Nehrál.

A teď:

AMIGA A1200: Taky pěkná hudba. Jede to z HDD, takže žádný veksl s disketami. Pokud někdy hru budu hrát do konce, bude to na A1200. Ovládání dobré.

ATARI MEGA 1: Hudba žádná, efekty v pohodě. Grafika je pěkná a svižná, hra bude chtít určitě návod. Co mě dostalo, že hra je na 3 disketách a co žebřík, to výměna diskety ze 3 na 2 a hned z 2 na 3. Chudák floppyna.

COMMODORE 64: Grafika super na 8-bit, i kratičký demo to má s přistáním lodi, úvodní hudba suprová, je tam slyšet boj a lidi. Ovládání joystickem nic moc, ale to vždycky. Opět jde vidět síla disketové mechaniky. Commodore 64 jako jediný konkuruje herně 16-bit počítačům v 90 letech.

PC: Hudba nic, efekty PC speaker. Ovládání dobré i svižnost hry.