Windows ME

Posledním Windows, který používal ke svému chodu MS-DOS, byl Windows ME (Millennium Edition). Ten vyšel v polovině září roku 2000 a vydal ho samozřejmě Microsoft. Tím začal svoji strategii rozlišování jednotlivých verzí, jak je známe dnes, Home a Profesionál. Tím Home byl právě Windows ME a Windows 2000 z února 2000 a byl tím profi. Pokud si tedy zapátráme, kdy vyšel Windows XP, zjistíme že to byl říjen 2001 a to odpovídá jednomu roku Windows ME na trhu. Je tu krásně vidět, jak Microsoft makal po všech stránkách – zaplnit trh vším možným a v jaké krátké době systémy vydal. Pokud se ohlédneme zpět k Windows 95, Windows 98 a ME, je asi nejvzácnější na shánění právě ME. Zkoušel jsem na Internetu hledat retail CZ verzi a nenašel jsem ani obrázek s krabicí v češtině. Zřejmě si ho za tak krátkou dobu jeho působení, moc lidí nekoupilo a taky nebyl moc dobře přijat uživateli. Prodával se hodně ale jako OEM verze, tedy s novým počítačem anebo notebookem. Systém byl opět náročnější, doporučoval se procesor Pentium 2, aspoň 64MB RAM paměti a z pevného disku si dokázal ukousnout i 600MB.

 

Já s ním mám svoji zkušenost, používal jsem ho zhruba rok. Nikdy jsem nepochopil, proč mé okolí na něj tak nadávalo.. Jasně, byli to lidi, kteří počítač používali hlavně na práci a Internet. To ale přeci neznamená, že na ten systém budu nadávat, když ho pořádně ani neotestuju, protože oni už nějakou dobu používali Windows 2000, kterému se já úplně vyhnul. To, co jsem dělal pod Windows 98, jsem dál normálně dělal i pod ME. V první řadě to byly hry, ty byly bez problému. Vypalování CD, taky v pohodě. Internet taky pohoda, dokonce jsem hodně stahoval věci na DC++ a FTP. Používání DC++ v té době bylo docela zajímavé, ale stahování zdlouhavé, takže počítač jel i několik dní v kuse, během toho jsem hrál i hry, samozřejmě ne ty co potřebovaly Internet, jako například Counter Strike (CSko), na kterém jsem na nějakou dobu ulítl. 

Vložil jsem sem video notebooku Gericom Overdose 3 2200C, který má licenci právě na tento systém. Úplně na konci testuji hry, Descent 1, Doom 1 a Star Wars Dark Forces 1, vše běží a hraje na pohodu.

Windows Millennium Edition CZ OEM + video z notebooku Gericom Overdose 3 2200C
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *