Čtěte dál

PředchozíDalší

5 komentáře “Siemens Nixdorf – Dual Pentium Socket 5

  1. Hoj,
    jak jsi měl desku zapojenou? Vyžaduje nějaké finty, aby jela. Mám ji na stole, jdou do ní vnutit i MMX pentia…

    1. Ahoj, já ji nerozjel, ale mám ještě jednu a někdy ji chci vyzkoušet. Kdyby se ti to povedlo, napiš pls. Do socketu 5 MMX nejdou, leda ve formě OverDrive, ale nevím, zda něco takového jde sehnat.

  2. Mě funguje, nutně vyžaduje 3,3V ze zdroje na tom třetím konektoru. Jako další bonus to chce klemu na vývodu pro původní vypínač – nahoře je relé, kousek pod ním 3pinový a 2pinový konektor. Tak jumper na ten 2pinový (nastartovala mi i bez toho, ale chovala se divně).

    Že MMX nejdou v socket 5 je urban legend, kdo nevěří, ať se staví. Předvedu. A nebo to zkusí. Jediný HW rozdíl je dvojitý napájení, ale existovaly i S7 desky s jednoduchým. Tady navíc máš ten 3,3V konektor, když dáš jen 3V, budeš v toleranci jak pro procesor, tak pro periferie. Navíc to MMX, co je původně na 2,8 ty 3,3V v pohodě snese, a to i dlouhodobě. Kdo zkoušel přetaktovávat, dával vždycky o pár desetin víc 🙂
    Co nejde, tak nastavit násobitele na co chceš. Ale násobitel 1,5 je u MMX pentia (myslím že od 200MHz nahoru) nahrazen násobitelem 3,5 a s tím si většinou vystačíš :-))

    Tahle konkrétní deska je celkem srandovní, pokud chceš nastavit kmitočet. Má jen jeden jumper, dole pod druhým procesorem. Tím se dá nastavit násobitel 1,5 nebo 2. No a na FSB je krystal nad procesorem…

      1. U 486tek je to normální, tedy u „slabších“. U Pentia jsem to neviděl. Ty máš 66MHz, to je dobrý. Já měl 50 a ještě připájený, moc tedy nešel ven… Přemýšlím, jestli to vezme 75tku..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *