Operation Wolf

Je tomu už přes dva roky, co se připravujete na den, kdy půjdete do opravdové akce a jak se říká, kdo si počká, ten se i dočká. Jeden šílenec zajal šest nevinných, leč významných, lidí a teď žádá mastné výkupné. Jde o akci na území, kam přímo vojenské jednotky nesmí, aby to nevyvolalo mezinárodní konflikt. Sundáváte tedy identifikační známky, sbalíte potřebné vybavení a jste letecky dopraven na inkriminované místo, do kterého přistanete na padáku a jdete zničit cíl. Jde o předchůdce Wolfensteina, Battlefielda, pouze tu jdete jen jedním směrem a to úkrokem vlevo. Akce vystřižená jak z akčních filmů z 80.-90. let a inspirace je určitě odsud.

 

 Rok vydání: 1987

 Vydavatel: Ocean

 Žánr: Akční střílečka

 

Na Didaktiku jsem to hrával a mám pocit, že i dohrál. Oproti konkurenci, třeba Atari Mega 1, je hra na Didaktiku hodně rychlá a ovládání joystickem dost nepřesné. Myší se zaměřovač rozhodně ovládá lépe, ale těch nepřátel jsou takové kvanta, člověk toho má až nad hlavu, takže většinou držíte střílení a pohybujete s tím do všech směrů. Jsou tam sem tam i civilisté, tak bacha na ně, i když každý boj má své nevinné oběti a je potřeba, aby jich bylo co nejméně.

Proč hry na čtyrech počítačích? Redakce tohoto časopisu 8-bitové počítače opustila a hrála je na Commodore Amiga 500. Atari ST je můj zvláštní oblíbenec. Jak PC platforma vypadala, ukazuje počítač Spacestation PC, než všechny převálcovala. Didaktik Gama 128KB byl nejrozšířenější počítač ČSSR, ČSFR, ČR+SK v roce 1987-1994 a tudíž nejvíc lidí hru zná odsud.

COMMODORE AMIGA 500 ATARI MEGA 1
   
SPACESTATION PC DIDAKTIK GAMA 128KB

COMMODORE AMIGA 500

      Operation Wolf - Amiga 500 - Před hrou
 

ATARI MEGA 1

      Operation Wolf - Atari Mega 1 - Před hrou

SPACESTATION PC

      Operation Wolf - Spacestation PC - Před hrou
 

DIDAKTIK GAMA 128KB

      Operation Wolf - Didaktik Gama 128KB - Před hrou

   

 

 

07

Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *