CHIP

Časopis CHIP zaměřený z 99% na hardwarovou architekturu IBM a software na ní bežící. První číslo vyšlo v lednu roku 1991, tehdy ještě v Československé federativní republice. Jeho hlavní testovací základna byla a stále je v Německu. První číslo tam vyšlo v září+říjen roku 1978. Je tedy jasné, že český časopis vycházel z toho německého a některé ceny jsou Německých markách. Je plný dobových testů notebooků, počítačů, procesorů, pevných disků, CD-ROM, tiskáren, modemů, zvukových karet a tak různě. Nechybí ani operační systémy a různé programy. 

Úplně náhodou, jsem za pár stovek získal ročníky 93/94/95 v perfektním stavu a dva dny jsem v nich listoval. Byl jsem překvapený, co všechno možného v nich je a napadlo mě z nich čerpat. Nejdřív jsem si říkal, že bych je oskenoval a dal sem k listování. Nakonec jsem to zavrhl, protože průměrný počet stran je 200, při větším otevření časopisu, se začíná rozlepovat a znehodnocovat. Taky bych se asi u skenoval, musel bych někde získat souhlas a stejně tolik místa na webu nemám. Takže nastupuje plán B 😀 Já si číslo pročtu, co bude zajímavé ofotím, trochu se k tomu rozepíšu a uvidíme co z toho bude. Protože většina mých notebooku je z roku 1995-2000, budu se snažit sehnat i tyto ročníky a tam je najít. Pokud by se tedy prosím někomu doma válely, byl by je ochoten prodat, jsem s nimi 🙂

Aktualizováno 27.7.2018 – Sehnal jsem ročníky 1996, 1997, 1998 a část 1999​. Prolistoval jsem je a do budoucna určitě dobrý.

Polamu a jistě si mapuji éru tohoto časopisu.

1993

   

2 komentáře
  1. Profilový obrázek
    • Clous

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *