ATV Simulator – Válka 8-bitů

ATV Simulator vydala firma Code Masters v roce 1987. Je jedna z mých top her z minulosti. Kdysi dávno v roce 1991, mě navštívil můj kamarád a spolužák Luboš K., který byl hrdým vlastníkem Didaktik Gama, kterého vlastnil už v roce 1990.

Seznam her podle abecedy:

0   A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M
  N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z

 Trochu minulosti:

ATV Simulator vydala firma Code Masters v roce 1987. Je jedna z mých top her z minulosti. Kdysi dávno v roce 1991, mě navštívil můj kamarád a spolužák Luboš K., který byl hrdým vlastníkem Didaktik Gama, kterého vlastnil už v roce 1990. U nás nikdo, kromě sestry nebyl doma, tak jsem začali proti sobě v pokojíčku hrát právě tuhle hru. Bohužel já měl jen černobílý televizor Merkur a nebylo to ono. Přeci jen mačkat se u jedné klávesnice a ještě se bouchat hlavami u tak malého televizoru nebylo ono. Rozhodli jsem se, že si z obýváku vezmeme velkou barevnou TV, byla těžká jak hrom, ale povedlo se a skončila na 2 židlích. Pocit ze hraní byl potom luxusní a protože byl Luboš taky dobře trénovaný, byly to ukrutné boje. Když člověk moc prohrával, tak sem tam můj prst zavítal na Lubošovu stranu klávesnice, abych ho zpomalil. No co bych mohl čekat, když jsem vyhrával já 😀

Co že je to za hru:

Jinak ATV Simulator je simulátor čtyřkolky, ale především je to závod, kdy rychlost je to co rozhoduje. Samozřejmě jen rychlost nestačí, pokud vidíte překážku, musíte trochu přizvednout přední kolo. U překážek co už vypadají že jsou vyšší než vy, to chce mašinu pořádně nakopnout. K tomu slouží tlačítko co máte na řídítkách na levé straně, když ho stisknete, čtyřkolka trochu naskočí a pokud jste pořádně rychlý, vyskočí docela vysoko a daleko. Pokud se něco nezdaří, tak přichází pád a to je potřeba zdůraznit, že jste pořádný kaskadér co umí následky pádu eliminovat. Normální nezkušený člověk, už by se po trojitém saltu nezvedl a sanitka už by houkala, pokud by rovnou nezvonil umíráček, takže bacha!

Mé hodnocení:

DIDAKTIK M se to hraje skvěle. Hra je pomalejší a proto máte víc času. Graficky je to povedené, bohužel opět je panáček průhledný a mění barvu podle pozadí. Hudba ujde i zvukové efekty, ale je jasný že patří k těm horším, oproti konkurenci. 

COMMODORE C64 to jede jak z praku, až moc a tím se stává docela víc obtížnou, času je tu méně. Graficky je to daleko za konkurencí a pořád jen ukazuje záda. Hudba je parádní a zvukové efekty ujdou, určitě mohly být i lepší.

SCHNEIDER CPC464 je grafika jako by z oka vypadla Didaktiku, až na pár barev a závodní stroj vypadá lépe. Hlavní rozdíl je ale v tom, že panáček i jeho čtyřkolka jsou neprůhlední a když jedete na sněhu, máte žlutou barvu, jak vy tak i váš stroj a nic to nezmění. Hudba tu je taky parádní a zvukové efekty ujdou. Plynulost hry je pomalejší, díky tomu se hra lépe hraje a taky je zde delší čas, plných 60-sekund u prvních tratí.

Hra si vysloužila ohodnocení od náštěvníků:

Zde můžete ohodnotit hru, jak se Vám líbí od 0 do 100%

ATV Simulator – Válka 8-bitů
Počet hlasujících je: 2 a celkové hodnocení je: 80%

 

Obrázky + hudba přímo z testované hry

DIDAKTIK M (ZX SPECTRUM CLONE) ATV Simulator

      ATV Simulator - Didaktik M - Menu
COMMODORE C64 ATV Simulator

      ATV Simulator - Commodore C64 - Menu
SCHNEIDER CPC464 ATV Simulator

      ATV Simulator - Schneider CPC464 - Menu
 

HLASOVÁNÍ

Která hudba se vám nejvíc líbí?

Zobraz výsledek

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

 

Všechna získaná vítězství v seriálu Válka 8-bitů

DIDAKTIK-M           COMMODORE C64SCHNEIDER EURO-PCSCHNEIDER CPC464ATARI 800XE           
0 vítězství30 vítězství4 vítězství3 vítězství0 vítězství

 

Moje hodnocení: Budu hodnotit od 0 do 100 bodů, kdy 100 bodů je maximum, celkově tedy 400 bodů a 0 bodů minimum.

Posuzovaná vlastnost - PočítačeDIDAKTIK-MCOMMODORE C64SCHNEIDER CPC464
Výsledek (nejvyšší počet bodů je vítěz)280 bodů370 bodů350 bodů
Grafika60 bodů100 bodů80 bodů
Hudba60 bodů100 bodů100 bodů
Zvukové efekty60 bodů70 bodů70 bodů
Plynulost hry100 bodů100 bodů100 bodů

Vyhrává Commodere C64, druhý je Schneider CPC464 a třetí Didaktik M

 

Video přímo z testované hry

DIDAKTIK M (ZX SPECTRUM CLONE) COMMODORE C64
 SCHNEIDER CPC464  

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *